• send
Металлопрокат со склада и под заказ
АЗОВПРОМСТАЛЬ
Предлагаем лучшие цены на стальной лист
+38 (098) 875-40-48
Азовпромсталь
 • Металлопрокат из Мариуполя

  На складе в Мариуполе постоянно более 2000 тонн металлопродукции. Всегда в наличии сталь 20, 45, 65Г, 10ХСНД, 09Г2С, 40Х, 30ХГСА, их зарубежные аналоги S690QL, S355, A514 и др.
 • Поставки металлопроката под

  Поставим необходимое количество любой марки стали с заданным раскроем за две - три недели.

Що краще: оренда чи купівля спецтехніки?

Що краще: оренда чи купівля спецтехніки?

Поточна ситуація на ринку спецтехніки змушує покупців сім разів відміряти, перш ніж обрати: купити чи орендувати спецтехніку. У цій статті знаємо, які вигоди є в обох варіантів. Замовити послуги з оренди будівельної техніки з оператором можна на сайті nvi.in.ua

Що краще: купити чи орендувати будівельну техніку?

Рішення про оренду або купівлю спецтехніки приймається в залежності від поставлених завдань: якщо техніка стоятиме більшу частину часу або вона потрібна на строк менше року, то доцільніше взяти машину в оренду.

Якщо техніка більшу частину часу працюватиме, але дуже дорога, то її можна придбати в лізинг чи кредит.

Купити

Коли спецтехніка універсальна (наприклад, екскаватор-навантажувач) і підходить для багатьох етапів будівельних робіт, її доцільніше придбати, але варто пам'ятати про супутні витрати.

Супутні витрати на техніку

 • Запчастини;
 • ПММ;
 • Ремонт;
 • Управління (потрібно знайти водія та оплачувати його працю);
 • Зберігання (для того, щоб техніка служила довго, її потрібно берегти від вологи та перепадів температур, доведеться знайти ангар або гараж);
 • Сплата податків (При купівлі спецтехніки її вартість відображається в балансі, тому компанії доведеться сплачувати податок на майно);
 • Транспортування (великогабаритну або несамохідну спецтехніку доставити з точки А до точки Б може бути дорожчим, ніж взяти її в оренду на місці).

Орендувати

З плюсів: співпрацюючи з орендодавцями, будівельні компанії економлять на супутніх витратах, про які йшлося вище. При оренді техніки не потрібно брати кредит або оформляти лізинг. Орендар може отримати консультацію. Техніка готова виїжджати одразу після підписання договору – це економить час.

З мінусів: у випадках довгострокової оренди, обов'язки щодо утримання орендованої техніки, згідно з деякими договорами, може стати орендарем.

Які ризики несе забудовник, купуючи спецтехніку?

Якщо ви приймаєте рішення купити спецтехніку, спочатку потрібно сформувати чіткий запит на її функції та вивчити ринок.

Головний ризик для забудовника, який купує спецтехніку - помилитися з функціоналом та якістю, і втратити від цього кошти та час на роботи.

Висновок

Вартість спецтехніки відрізняється в залежності від її виду та моделі, відповідно і покупка може бути вигіднішою, ніж оренда для конкретних моделей.

Купити спецтехніку вигідно, коли компанія спеціалізується на роботах, де техніка працюватиме постійно: тоді є сенс витрачатися на свій автопарк, площі для зберігання, можливість обслуговувати машини, зарплату операторам та механікам.

Оренда спецтехніки однозначно хороша для одноразових або періодичних робіт, тому що в цьому випадку при купівлі (навіть якщо є на це бюджет) техніка більшу частину часу простоюватиме.Азовпромсталь

Подписка на новости RSS

Новости металлургии

Все новости

Публикации

Все публикации